2008 m. gruodžio 30 d., antradienis
2008 m. gruodžio 28 d., sekmadienis
Subtilūs akcentėliai
Vistik dar dekupažo
2008 m. gruodžio 27 d., šeštadienis
Nefotogeniškoji kepurikė
2008 m. gruodžio 24 d., trečiadienis
Paskutinės minutės pasiųlymas
Jaukių visiem Kalėdų!
2008 m. gruodžio 22 d., pirmadienis
Truputėlis šilumos
2008 m. gruodžio 18 d., ketvirtadienis
Ambros žieminis biscorniu'kas
2008 m. gruodžio 3 d., trečiadienis
Veiksmas vyksta
Apskritai pamasčiau, kam žmonės rašo įvairiausius blogus?.. Pvz. aš rašau tiesiog tam, kad pasakyčiau savo mintis ponui Kažkam. Ponas Kažkas yra toks fainas reikalas, jam visada viskas gerai, viskas tinka...labai jau jis naivus, bet tinkantis išklausymui.. Dar rašau galbūt vaikam (savo būsimiem) ir taip pat naiviai tikiu, kad gal jiem bus įdomu, ką aš darydavau, o anūkam išvis turėtų būti faina... Na man būtų įdomu paskaitinėt savo senelių blogus, kurių nėra...
2008 m. lapkričio 28 d., penktadienis
Baltų mašinyčių mada
2008 m. spalio 29 d., trečiadienis
Moteris apelsinine liemene
2008 m. spalio 24 d., penktadienis
Namai benamiams
Vazoniuką pasigaminau savo teptukam, pieštukam, replytėm, žirklutėm ir kitiem pagalbininkam. Tai labiau buvo naujo dvikomponenčio sendinimo (Crackle Sottile) eksperimentų laukas. Kolkas eksperimentas nepavyko. Suskeldėjimai neatsirado. Peršasi išvada, kad padariau kažką netaip. Bet mano benamiam teptukam, pieštukam, replytėm, žirklutėm ir kitiem pagalbininkam sakė tiks ir toks būstas :)
2008 m. spalio 19 d., sekmadienis
Ilgam pasisėdėjimui
"Dar ne laikas žiemot, dar ne laikas
Dar klevas atkosti ugnim
Ir žodis burnoj išsilaikęs
Dar minta mėnulio ugnim"
(Andrius Kaniava - 'Dar ne laikas žiemot')
2008 m. spalio 12 d., sekmadienis
Lapų spardymo sezonas!!!
Dėmesio! Dėmesio! Skelbiame lapų spardymo sezoną atidarytu! Buvo labai įdomu kodėl gi lapai nuolatos yra sušluojami į krūvas. Ogi dėl labai paprasto reikalo - kad būtų galima juos išspardyti ;) O jei rimtai, tai lapai daug gražiau atrodo 'nesutvarkyti' , nesudėlioti į krūveles, o tiesiog nukritę kaip jiem patogiau. Ir nesuprantu, kam juos reik šluot... Juk smagu kai jie važiuojant vejasi mašinytę, kai gali šlepsėt per juos, kai gali paimt juos į saują ir mesti į dangų taip, kad jie vėl galėtų kristi...
Šia proga šiandien pasibaigiau vazoniuką "šaltalankiuką" ;)
Taip jau nutiko, kad vos tik paskelbiau lapų spardymo sezoną, užtikau lapus į krūvas sušluojančią kiemo tvarkytoją, atliekant savo juodus darbelius! Negalėjau to nenufotografuot. Štai ji - nelabai dorai besielgianti moteris. Beje, kitą dieną ji jau darbavosi prie kito medžio. Važiavau pro šalį...ėgi žiūriu - sėdi sau ant lapų krūvos ir pietauja. Pietūs: 'čipsai' ir sidrelis (juodųjų serbentų). Gaila fotoaparato neturėjau... Papietavo ir nuėjo kitos aukos ieškot...Reikės pamėgint ant lapų krūvos pasėdėt. Gal tai visai mielas užsiėmimas :)
2008 m. spalio 8 d., trečiadienis
Šalčio ir Arbatėlių antplūdis
Kadangi artėja šaltieji orai, tai reik visus aprūpinti šiltučiais pasisėdėjimais prie arbatos puodelio... Na bent jau dėželėm, kur arbatytę būtų galma susištabeliuot. Neperšalkit :)
2008 m. rugsėjo 28 d., sekmadienis
Gal laikas arbatėlei?..
Kai širdyje šventė
Kai klausaisi nuobodžių eilėraščių
Kai tavo mintys painios
Kai, klausydamas muzikos, muši ranka taktą
Kai muzika nutyla
Kai paskęsti vienatvėje
Kai gyveni aukštuomenės gyvenimą
Kai kalbiesi vėlų vakarą
Kai lauki genialios minties
Miegamojo tyloje
Kai aplankai artimą draugą, grįžusį iš tolimos kelionės
Kai šviečia saulė
Kai apniukęs dangus
Kai stebi valtis, plaukiančias upe
Miško tankmėje, medžio pavėsyje
Gėlėms pražystant
Karštą dieną, šalia lotoso žiedų
Uždegant smilkalą kieme
Kai vaikai apleido namus
Kai lankaisi nuošalioje šventykloje
Kai stebi vandens purslus, apgaubiančius žaidžiančius vaikus…
Dėželė skirta sesei ir jos jaukiems pasisėdėjimams prie arbatos puodelio su draugėmis ramiais rudenio vakarais. Skanaus sese! ;)
2008 m. rugsėjo 17 d., trečiadienis
Levandos kvepiančios vaikyste
Užuodžiau jas ir nusprendžiau pasidomėt, kas gi tos levandos:
"Istorija
Tiek dabar, tiek ir prieš tūkstantmečius levanda buvo mėgstama, vertinama ir naudojama daugiausia dėl jos netradicinio ir teigiamai veikiančio kvapo. Pats pavadinimas „levanda“ yra kilęs iš lotyniško žodžio lavare, reiškiančio „plauti, skalbti“. Šį pavadinimą gėlė užsitarnavo daugiausia dėl to, kad labai dažnai buvo naudojama atgaivinančioms vonioms, kūnui ir sielai valyti.
Jau senovės graikai žinojo levandą ir jos stiprų kvapą. Jie vadino ją nardus, kadangi tuo metu geriausia levanda buvo vežama iš Sirijos miesto Nardos. Graikai iš ten importavo jos žiedus ir naudodavo kambariams kvėpinti bei medicinoje.
Romėnai į levandą žiūrėjo kiek atsargiau, kadangi buvo įsitikinę, kad jos krūmuose gyvena nuodingos gyvatės. Tačiau tai jų nestabdė nuo džiovintų žiedų pirkimo, nes tam nereikėjo patiems eiti jos rinkti ir taip rizikuoti savo gyvybe. Būtent tokia romėnų nuostata ir padarė levandą viena brangiausių medicinos priemonių turguje.
Romėnai šią gėlę naudojo voniai, senovės libiečiai – kaip kvepalus.
Apskritai levanda yra kilusi iš Viduržemio jūros kraštų, kalnuotų teritorijų, kur ji auga saulėtoje ir akmeningoje aplinkoje, tačiau dabar šiomis šalimis ji neapsiriboja – augalas išplitęs ne tik visoje Pietų Europoje, bet ir Australijoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose. Augalas
Levanda – tai tankiai šakotas neaukštas krūmas, užaugantis iki apie 60 cm aukščio. Ji turi platų šakniastiebį, o jos sumedėjusios šakos yra su stačiais, į virbus panašiais, lapuotais žaliais ūgliais. Gėlės išsidėsčiusios spiralėmis, po 6–10 žiedų, ir suformuoja varpas virš lapų.
Aliejus išgaunamas iš mažų, mėlynai violetinių levandos žiedų, būtent jis suteikia žolei aromatingą kvapą.
Iš šviežių levandos gėlių išgautas eterinis aliejus yra naudojamas medicinos tikslais.
Dauguma žmonių vertina levandą už jos aromatą, kuris „naudojamas“ gaminant įvairias higienos bei švaros priemones – muilus, šampūnus, kvepalus patalpoms ar drabužiams.
Tačiau, be šių savybių, ši žolė taip pat yra ir natūralus vaistas gydant nemigą, nerimą, depresiją, nuotaikos svyravimus.
Apie levandą yra ir dviprasmiškų nuomonių: profesionalūs herbologai bei aromaterapijos specialistai naudoja ją patiems įvairiausiems negalavimams gydyti, tačiau klinikinių tyrimų rezultatai kol kas parodė tik jos naudą gydant nemigą bei plaukų slinkimą. "Daugiau apie levandų naudojimą galite paskaityti šičia
2008 m. rugsėjo 7 d., sekmadienis
pasidžiauk
Na kagi, pasirodau savo paskutinį darbuką.. tokį mažytį, labai paprastą ale man tai mielą.
Paskirtis: ką nors susegti, prisegti, padžiauti, pakabinti ar tiesiog šiaip gražiai atrodyti... Manau tinkamiausias variantas prie kokios virvytės prikabinti nuotraukytes, bet ir skalbinius galima...ir jiem smagiau būtų džiūti, ir džiaustyt mieliau ;) Taigi gėlėto džiaustymo!