2011 m. lapkričio 26 d., šeštadienis

Madam mažoji

"Čia berniukas ar mergaitė?" Manau nebereikės atsakinėti į šį klausimą. :)
Galvos juostelė - puošmena mažytei princesytei.

2011 m. lapkričio 25 d., penktadienis

Albumėlis

Albumėlis nuotraukoms apie mažos damutės laukimą

Užkibo

Mažytės rankytės labai mielai jas čiupinėja :)
Smagios žuvytės iš filco.

2011 m. lapkričio 21 d., pirmadienis

Du draugeliai

Du geri draugeliai - mešutis Grizlis bei pedantas zuikis Pipas. Grizlis linkęs visus mūčinti, nepaisant ar jie to nori ar ne, tiesiog jis negali atsispirti. Pipas neitin mėgsta Grizlio mūčinimus, dėl to neretai slepiasi kieno nors kišenėje.

2011 m. lapkričio 16 d., trečiadienis

Ta pati duonelė tik kita suk.... miltai kiti

Ta pati sveikuolių duonutė tik kepta su kvietiniais miltais, na ir dar razinų įdėta. Skani. Kitokia ji ir nesigauna ;)

2011 m. lapkričio 9 d., trečiadienis

Mažytėm kojytėm - mažytės kojinytės

2011 m. gegužės 30 d., pirmadienis

Batukų lietus



2011 m. gegužės 1 d., sekmadienis

"Išgimdytas" pledukas

Jeee pagaliau "išgimdžiau" pleduką. Tai pats didžiausias mano mezginys, todėl pareikalavo nemažai kantrybės :) Aš juk mėgstu kai rezultatas būna greitesnis :)

2011 m. balandžio 25 d., pirmadienis

Natūralieji kiaušinaičiai

Šiemet nusprendžiau išbandyti internetinėse platybėse siūlomus natūralius kiaušinių dažymo būdus. Ekologija, sveikata...viską :) Nors iš šiaip kiaušinius dažydavau natūraliom priemonėm, bet buvau išbandžius tik svogūnų lukštus ir arbatžoles. Jais nudažyti margučiai būdavo tiesiog margai rudi. Taigi sumasčiau, kad šiemet Velykos turi būti margesnės. Žinoma radau gausybę būdų kaip išgauti vienokias ar kitokias spalvas, bet šiemet apsiribojau tik keliomis. Taigi:
Rudieji - tradiciniai - suvynioti į svogūnų lukštus ir virti arbatžolėse;
Geltonieji - mmm kokie man jie mieli - vyniojau į česnako lukštus ir viriau ciberžolėse (tiksliau į porą litrų vandens dėjau kokius 50 gr. ciberžolės miltukų, nors tiek tikrai nereik);
Juodieji - pagal viską turėjo būt žali :) - vyniojau į česnakų lukštus ir viriau dilgėlėse;
Mėlynieji - užplikiau sutarkuotą raudoną kopūstą, suvyniojau kiaušinius į lukštus ir viriau juos su tuo kopūstu, ir dar išvirtus laikiau tame nuovire apie 2 valandas. Pagal viską reikėtų laikyti per naktį. ;)
Murzinieji - atseit rožiniai - užplikiau supjaustytą buroką, suvyniojau kiaušinius į lukštus ir viriau juos su tuo buroku, ir dar išvirtus laikiau tame nuovire apie 2 valandas.
Į visus nuovirus pagal rastas instrukcijas dėjau druskos ir šliūkštelėdavau acto.
Bandymus tęsiu kitąmet ;)

2011 m. vasario 16 d., trečiadienis

Ados sveikuolių duonelė

Jėėė aš moku kepti duoną! Ir netgi skanią :) Receptą gavau iš savo seselės Ados, todėl taip ją ir vadinu "Ados duonutė" Kolkas bandžiau kepti tik su ruginiais miltais, bet pamėginsiu ir kvietinį variantą. Taigi receptą į eterį!
3-4 šaukštai duonutės raugo;
1 stiklinė (200ml) kviečių sėlenų;
1 stiklinė linų sėmenų;
1 stiklinė gliaudytų saulėgrąžų;
1 stiklinė avižinių dribsnių;
1 kg ruginių arba kvietinių miltų;
Sezamų sėklų skardai pabarstyti;
Kmynų pagal skonį;
100gr. cukraus;
2 arbatiniai kupini šaukšteliai druskos.

Imti vieną litrą vandens, į jį ištirpinti cukrų ir druską. Turimą raugą reikia praskiesti vandeniu, kad būtų galima lengvai išmaišyti (apie 0,5l). Į didesnį indą supilti visas reikalingas sėklas, pilti vandenį sumaišytą su druska ir cukrumi ir viską gerai išmaišyti, pilame raugą. Toliau maišyti ir pilti ruginius ar kvietinius miltus. Gerai išmaišius atidėti 3-4 šaukštus duonutės raugo kitam kepimui ir laikyti šaldytuve. Sumaišytą masę palikti šiltai stovėti 14-16 val. Po to į skardelę įpilti 2 valgomus šaukštus aliejaus, ištepti skardos dugną ir šonus ir pabarstyti sezamo sėklomis. Tada sudėti duonutę ir leisti pastovėti 1-2 val. Prieš kišant į orkaitę duonutę išbadyti krapštuku. Orkaitę įkaitinti prieš pradedant kepti iki 200C. Kepti 1val.15 min. (Užtenka kepti ir valandą) Baigus kepti duonutę išjungus orkaitę dar palaikyti 20 min. orkaitėje. Po 20min. duonutę galima ištraukti iš orkaitės ir palikti gerai atvėsti.

2011 m. sausio 21 d., penktadienis

Plikyti pyragėliai

Dar vienas skanus reikalas iš mamytės žydrosios receptų knygutės.
Pyragėlio tešla:
2 stiklinės vandens;
250gr. margarino;
2 stiklinės miltų;
7 kiaušiniai;
truputėlis druskos
Į verdantį vandenį sudėti margariną bei druską ir ištirpinti. Sudėti miltus ir gerai permaišyti. Nukėlus nuo ugnies mušti po vieną kiaušinį vis gerai permaišant. Į skardą patiesus sviestinio popieriaus ir pabarsčius miltais tešlą dėti mažu šaukšteliu ir kepti 200C temperatūroje kol gražiai išsipūs ir paruduos.
Pyragėlio vidus:
1 kiaušinis;
3/4 stiklinės cukraus;
200gr. sviesto;
1-1,5 stiklinės pieno;
1 valgomas šaukštas miltų.
Šitas 'dozes' galima drąsiai dvigubinti, kadangi man liko nemažai tuščių pyragėlių, kuriuos Aliukas suvalgė su šaldytom braškėm. Taigi kiaušinį reikia ištrinti su cukrumi ir miltais. Tokią masę užpilti verdančiu pienu ir ant ugnies maišyti kol gerai sutirštės. Nukėlus nuo ugnies į masę įmaišyti sviestą. Palaikyti kol kremas atvės ir konditeriniu maišu ar švirkštu 'injekuoti' pasipūtusius pyragėliu. Aš dūriau į pyragėlio viršų, tuomet užpylus glajų nesimato 'injekcijos' vietos. :)
Pyragėlio viršus:
Tiesiog ištirpinti norimą šokoladą 40C temperatūroje ir aplieti pyragėlius. Galima pabarstyti riešutais ar kuo tik širdis geidžia ir valgyti kol ši apsals. :)